Mystik och lekfullhet

0:01 Sovrum, Vardagsrum

 

Fredrik Färg är konstnären som är känd för att blanda skandinavisk renhet med glädjande lekfullhet. Hur kan ett tidningställ bli så levande och spännande? Likaså undrar jag hur en stol kan bli så sensuell och mystisk? Det har förmodligen Fredrik svar på, för med hans kreativa sinne har han verkligen skapat designmöbler i sin egen klass. Den svarta färgen förstärker den mystiska känslan, och det är svårt att slita blicken från möblerna. Vill du se mer av Fredriks design så kika in på fredrikfarg.com.

Liknande inlägg:

Skriv en trevlig kommentar

Din kommentar

Följande html koder kan användas: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Obs: Kommentarer är modererade och kan innebära att in kommentar inte visas direkt. Du behöver inte skicka om din kommentar.